PROGRAMI OSPOSOBLJAVANJA / ZDRAVSTVENE I OSOBNE USLUGE

Instruktor joge

Da li ste u potrazi  za dubljim razumijevanjem joge ili želite s drugima podijeliti svoju strast prema ovoj drevnoj praksi? Pridružite nam se na putovanju prema unutarnjem miru i transformaciji i postanite inspiracija.

Program osposobljavanja za Instruktora joge pruža duboko razumijevanje ove drevne prakse, njenih tehnika i metoda izvođenja. Primjenjujući suvremene principe i pravila sportskog treninga kao i nastavne metode, steći ćete znanja i vještine potrebne za dobru organizaciju treninga joge. Također, steći će znanja o pravilnom izvođenju svih vrsta vježbi, te pravilnom osmišljavanju i oblikovanju vježbi satova joge za pojedine populacijske grupe. Potrebni su iskrena želja za učenjem i otvorenost prema tehnikama joge. Polaznici će razviti vještine za podučavanje drugih, kao i značajno unaprijediti svoju osobnu praksu.

Priručnik i radni materijali su uključeni. Tečaj se provodi u suradnji sa Divine Yoga Studiom iz Šibenika.

TRAJANJE PROGRAMA I METODE RADA:

Ukupno 300 sati. Mogućnost praćenja teorijskog dijela programa online u stvarnom vremenu.

MODULI:
  • osnove funkcionalne anatomije i fiziologije-razumijevanje ljudskog tijela ključno je za sigurno izvođenje vježbi.
  • osnove psihologije sporta i komunikacije
  • metodika podučavanja yoge-polaznici će imati priliku voditi vježbe joge pod nadzorom instruktora
  • osnove teorije vježbanja yoge- istražiti ćete dublje filozofske aspekte joge te naučiti više o o različitim stilovima meditacije i joge-Hatha, Vinyasa, Ashtanga i Kundalini
  • osnove kineziološke metodike
  • zaštita na radu, zaštita od požara i prva pomoć-naučiti ćete kako prepoznati rizike tijekom izvođenja vježbi joge i kako pružiti prvu pomoć u hitnim situacijama
  • praktična nastava-provodi se uz iskusne instruktore koji su posvećeni vašem napretku i profesionalnom razvoju

Unutar modula naučit ćete još mnogo dodatnih tema poput:

• povijesti, filozofije joge i joga načela života
  • holistične anatomije – 5 omotača, čakre, nadiji, meridijani, marme & fascija
  • yogic healing – kako drevni jogiji liječe pranom
  • načela joga prehrane
  • rad s djecom
  • primjenu zahvata  thai masaže u jogi
  • osnovna načela i pricipe yin & vinyasa flow joge
  • kako provoditi tečaj joge online
  • primjena joge u turizmu
  • sup joga na vodi
  • poduzetnička dimenzija joge – komunikacija & organizacija
ODOBRENJE:

Ministarstvo znanosti i obrazovanja (upis u e-radnu knjižicu)

UVJETI :
  • navršenih 18 godina
  • završena minimalno četverogodišnja srednja škola
  • liječničko uvjerenje o psihofizičkoj sposobnosti za obavljanje poslova instruktora joge
  • najmanje godinu dana redovne prakse joge i pismo preporuke učitelja/voditelja/instruktora
ZA PRIJAVU PRILOŽITI:
  • ispunjenu upisnicu
  • presliku osobne iskaznice
  • presliku diplome/svjedodžbe
  • domovnicu ili dokument izdan putem sustava e-građani
  • rodni list ili dokument izdan putem sustava e-građani
  • dokaz o najmanje godinu dana redovne prakse joge i pismo preporuke učitelja/voditelja/instruktora

CIJENA:

Redovna cijena: 1.800,00 eur / 13.562,1 kn

Tečaj konverzije: 1 EUR = 7,53450 kn

LOKACIJA:

DSR Divine Yoga Studio, Šibenik

Učilište Libar Yoga instruktor
PREDAVANJE

LEONARDO GOSPODNETIĆ, mag. cin., joga & reiki učitelj, Divine Yoga Studio

Leonardo Gospodnetić rođen je u Šibeniku 1984. i od malih nogu je zaljubljenik u sport. Uz studij kineziologije zanima ga i joga edukacija te završava tečaj za učitelja pranayame /tehnike disanja (Divine Health Program), meditacije i joga asana u Divine Energy Parku. 2011.g. završava i učiteljski tečaj za Tibetanski Reiki.

Za vrijeme studija volontirao je u raznim udrugama, poput Društva Multiple Skleroze u Splitu, gdje je osmislio i sproveo program joge sa članovima udruge.

Također ima iskustva u radu s djecom oboljelom od cerebralne paralize.

Otkad se 2004. susreo s jogom i svojim učiteljem Swamijem Urgayom, strastveno je predan praksi, učenju i poduci drugih. Redovno prakticira kundalini kriya jogu, program napredne samadhi meditacije i linga jogu.

Leonardovo iskustvo seže u razna područja, kao što su vođenje Univerzalne škole sporta, vođenje programa animacije (joga, škola plivanja, aqua joga, kružni trening,…) u Hrvatskoj i Indiji, profesor na učilištima u kolegiju teorija treninga i metodika joge, kao i kreiranje i vođenje Programa osposobljavanja za joga instruktore, verificiranog od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja,  Sudjelovao je i na EU projektu kao košarkaški trener za djecu i mlade sa poteškoćama u razvoju. Autor je 4 joga naslova – knjige /priručnika na temu joge i zdravlja, također vodi i blog na navedene teme. Uz podučavanje joge bavi se i terapijom kroz razne oblike tretmana; thai masaža, reiki i sl.

Leonardo preko 15 godina podučava jogu na jedinstven, svima zanimljiv i motivirajući način, uvijek s osmijehom. Njegova filozofija je da je joga uvijek u službi čovjeka i kao takva prilagodljiva apsolutno svima. Na njegovim satovima istovremeno se mogu pronaći djeca, potpuni početnici kao i napredni studenti, te ljudi sa težim zdravstvenim stanjima.

Prijavi se već sada!